Як вигідно придбати ліс-кругляк на відкритому аукціоні Прозорро

Як вигідно придбати ліс-кругляк на відкритому аукціоні Прозорро

Сьогодні кожен бажаючий може вигідно купити ліс-кругляк в Україні на публічному аукціоні Prozorro.Sale. Такий формат організації торгівлі дозволяє уникнути корупційних схем, зловживань та створити прозорі торги, на яких формується чесна ціна на основі попиту та пропозиції.

Чому аукціони – це вигідно

Запуск електронних аукціонів з продажу деревини привернув увагу, як покупців, так й продавців вітчизняної сировини. Участь в аукціонних програмах має свої переваги:

  1. не потрібно додатково оплачувати послуги інших фахівців, яких часто залучають при укладанні угод купівлі-продажу (юристи, оцінювачі та ін.);
  2. покупець самостійно визначає максимально високу ціну, яку він готовий заплатити;
  3. політика чесності, відкритості та прозорості – все доступно та легально, ніяких прихованих фактів або платежів, про які учасник дізнається постфактум;
  4. учаснику не будуть надзвонювати наполегливі продавці, як у випадку розміщення оголошення;
  5. угоди укладаються в найкоротші терміни, що заощадить час;
  6. атмосфера здорової конкуренції.

Для деяких товарів аукціонна форма є єдино можливим варіантом продажу. Це стосується й деяких операцій з деревиною, які на законодавчому рівні зобов’язали проводити через аукціони Прозорро. Мова йде про лоти вартістю більш ніж 200 тис гривень або об’ємом більш ніж 150 кубометрів.

Як прийняти участь в аукціоні

Для того щоб брати участь в аукціоні, перш за все потрібно зареєструватися на акредитованому майданчику, такому як Українська енергетична біржа. Про анонімність можна не турбуватись – інші учасники не можуть бачити персональних даних. Кожному зареєстрованому користувачеві присвоюється спеціальний номер, під яким він і робить ставки. 

Торги проходять у декілька етапів:

  • після реєстрації учасник оплачує гарантійний внесок;
  • коли гарантійний внесок сплачено, потрібно натиснути кнопку «Брати участь»;
  • торги складаються з трьох раундів, кожен з яких триває три хвилини – перемагає той, хто пропонує найвищу ціну за лот.

Таким чином, щоб купувати деревину на максимально вигідних умовах, швидко, просто, достатньо виконати декілька простих кроків. Більш детально про відкриті аукціони лісу можна дізнатися за посиланням: https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/prodam-lis-kruglyak-sosni-na-elektronnomu-auktsioni-prozorroprod/.

admin_ngen administrator