Як взяти участь в електронних торгах в Україні щодо продажу деревини

Як взяти участь в електронних торгах в Україні щодо продажу деревини

Наразі через систему відкритих електронних торгів можна придбати будь-що: від великих будівель та споруд до дрібної побутової техніки. Продається на онлайн аукціонах і деревина, що є цінною українською сировиною. З’являється вона в результаті санітарної вирубки лісу.

На аукціонах продається дров’яна  деревина твердих порід, що може бути використана для промислових цілей, а також круглі лісоматеріали, відходи, тирса, тощо. Асортименту продукції, що є на даний час, вистачить для того, щоб задовольнити потреби будь-якої промисловості: деревообробної, мебельної, паливної та інших. Дізнатися більше про те, що саме продається на електронних торгах, можна за посиланням sale.uub.com.ua.

Як придбати деревину

Це можна зробити наступнім чином:

 1. Обрати маркетплейс (торгівельний електронний майданчик) для реєстрації та вибору лоту.
 2. Зареєструватися, тобто ввести свої дані, а також надати необхідні документи.
 3. Обрати потрібний лот за допомогою системи пошуку.
 4. Ознайомитися з деталями участі в торгах (вартістю лота, розміром кроку, часом проведення торгів, тощо).
 5. Сплатити гарантійний внесок.
 6. Подати заявку на участь.
 7. Зайти на сайт торгівельної платформи в якості учасника за 15 хвилин до початку торгів.
 8. Перейти за посиланням для того, щоб потрапити на аукціон.
 9. Зробити свою ставку.
 10. Пройти кваліфікацію (перевірку документів).
 11. Підписати договір купівлі-продажу.

Необхідно знати про те, що перевірять документи будуть лише у переможця аукціону. Якщо учаснику не вдалося перемогти, то він отримає свій гарантійний внесок назад в повному обсязі.

Реалізація технічної сировини

Серед великої кількості лотів на Прозорро.Продажі також можна знайти технічну сировину. Відповідно до нових європейських норм, деревина буває 4 класів якості: А, В, С, D. При цьому є технічна деревина, що відноситься до низького сорту (категорія D). Її також можна придбати через торгівельні електронні майданчики. Більш детально про це описано тут https://sale.uub.com.ua/ru/news/kupyty-tehsyrovynu-dlya-vtp-na-prozoro-prodazhi.

Взагалі на маркетплейсах продається не тільки деревина, але й багато іншого: нерухомість, земельні ділянки, металобрухт та інше. Умови придбання лотів є однаковими для всіх. Онлайн аукціони відкритого типу допомагають в боротьбі з корупцією та тіньовими схемами продажу необробленої деревини.

Види аукціонів

Найпопулярнішими є англійські аукціони, що характеризуються підвищенням ціни. Їх суть в наступному: організатор торгів (продавець) встановлює початкову вартість лоту та крок підвищення ставки; учасники роблять свої ставки; система автоматично визначає переможцем того, чия ставка виявилася найбільшою.

Також є голландський вид аукціону, при якому вартість лоту поступово знижується. Зниження ціни буде припинено лише тоді, коли в системі з’явиться учасник, готовий придбати лот по запропонованій ціні. Зазвичай на таких аукціонах продається те, що не було продано на англійському аукціоні.

admin_ngen administrator